Bi'DünyaHaberler

Küçük İskender’den İki Yeni Kitap Geliyor

Modern Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Küçük İskender sevenlere müjde! Daha çok şair kimliğiyle bilinmesine rağmen birçok farklı türde eserler veren Küçük İskender, bu sefer de iki farklı türde eserle okuyucu karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

kucuk-iskender-1

Günce türünde karşımıza çıkacak olan Waliz Bir, belki de yakın geçmişimizin en kanlı dönemlerinden olan Ekim 2015-Eylül 2016 arasında yazar tarafından kaleme alınmış günlüklerin bir derlemesi olacak. Küçük İskender, kendine has samimi üslubuyla hâlâ dumanı tüten travmalarımızı yaşandıkları günlerde kaleme almış ve ortaya bu dönemi yakından takip eden, etmeyen herkesi derinden etkileyecek bir eser çıkarmış.

İkinci kitabı “Her Şey” Ayrı Yazılır ise şairin ülkede yaşanan ve çoğumuzun kafasını kurcalayan sosyal, politik sorunlara cesur ve farklı bakış açısını yansıtan denemelerden oluşuyor. Can Yayınları‘ndan çıkan iki kitaba, Tüyap Kitap Fuarı ve tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

cxcqkqywgaawt-2cxcqg91wgaaoawl

 

İlkyaz Altuğ

İlkyaz Altuğ

1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Mehmet Ali Nuroğlu ile Rüya ve Türk Sinemasının Tabuları Hakkında Bir Söyleşi

Sonraki yazı

Animasyon Oscar'ı İçin Rekor Başvuru!