Bi'DünyaHaberler

Kutup Ayısı Son Olarak İstanbul’da

Türker ve Deniz Yılmaz Akman’ın birlikte yarattığı Papier Atelier, Mayıs-Haziran aylarında gerçekleştirdikleri Polar Bear Project kapsamında Avrupa’nın dokuz farklı şehrinde kağıttan kutup ayısı yerleştirmeleri yarattılar. İkili şu anda projenin son ayağı olan İstanbul yerleştirmesine hazırlanıyorlar.

3250ef2b8e60839f80b141de430f7545

Kağıt, kolay ve hızlı işlenebilir olması, özel bir alana ihtiyaç duymaksızın her yerde şekillendirilebilmesi, alışılmışın dışında mekânlarda karşılaşıldığında insan üzerinde bıraktığı etki bakımından Akman ikilisinin vazgeçilmez malzemesi.

İkili; Roma, Floransa, Milano, Münih, Prag, Bratislava, Budapeşte, Zagreb ve Belgrad şehirlerini dolaşarak bir tren vagonu, kafe tuvaleti, dondurmacı vitrini, bisiklet sepeti, otel odası komidini gibi insanların günlük yaşamlarında görmeye hazırlıklı olmadıkları yerlere birer kutup ayısı bıraktılar. Proje, İstanbul’da bir yerlere bırakılacak kutup ayısıyla tamamlanacak.

Polar Bear Project’in internet sitesi için buraya, Instagram hesabı için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Studio Ghibli'yi Film Müziklerinden Oluşan Konser Kaydıyla Anıyoruz

Sonraki yazı

Antalya En İyi 10 Kısa Animasyonu Arıyor!