Bi'DünyaHaberler

Mamut Performans Sanatçılarını Bekliyor!

Akkök Holding sponsorluğunda 13-16 Nisan’da gerçekleşecek Mamut Art Project’in bu yılki yeniliklerinden biri de, performans sanatını fuar alanına taşıyacak Mamut Performans olacak. Seyhan Musaoğlu ve Simge Burhanoğlu’nun küratörlüğünde hazırlanacak Mamut Performans’ta “Nasılsın?” sorusunu soran performanslar sergilenecek. Programa başvuru için son tarih ise 1 Mart.

Akkök Holding sponsorluğunda 5.si gerçekleşecek Mamut Art Project, genç sanatçıların keşif alanı olmaya devam ediyor. 13–16 Nisan 2017 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek fuarda, bu yıl video, heykel, fotoğraf, yerleştirme, gif, new media, kinetik ve ses gibi farklı tekniklerden 150’den fazla iş ilk kez sanatseverlerle buluşacak.

Mamut’un bu yılki yeniliklerinden biri de Mamut Performans olacak. Seyhan Musaoğlu ve Simge Burhanoğlu’nun küratörlüğünde hazırlanacak program, “Nasılsın?” sorusunun peşine düşecek ve basit ve günlük olarak kullandığımız bu sıradan sorunun altındakileri performans sanatıyla inceleyecek. Tüm performans sanatçılarına açık olan Mamut Performans’a katılmak için son başvuru tarihi ise 1 Mart 2017.

4 gün boyunca ulaşılabilir sanat!

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, seçilen sanatçılara kendi idareleri ile yürütebilecekleri disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor. Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenecek olan Mamut Art Project, 13-16 Nisan 2017 tarihleri arasında mekan ortağı KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Nerve (2016)

Sonraki yazı

Büyük Efes Sanat Günleri İzmir’de