Haberler

Micheal Keaton McDonald’s’ın “Kurucusu”(?) Ray Kroc’ı Canlandıracak

VENICE, ITALY - AUGUST 27:  Actor Michael Keaton attends the Opening Ceremony and 'Birdman' premiere during the 71st Venice Film Festival  on August 27, 2014 in Venice, Italy.  (Photo by Elisabetta A. Villa/WireImage)

Birdman’in yıldızı Micheal Keaton The Founder (Kurucu) isimli filmde McDonald’s’ı global bir fast-food zinciri haline getirmeyi başaran Ray Kroc’ı canlandıracak.

Kroc’un gerçek hikayesinden uyarlanacak olan film, şimdilik The Social Network’ün izinden gidiyor gibi görünüyor… Bir milkshake dağıtım aracı satıcısı olan Ray Kroc, 1950’lerin Güney Kaliforniya’sında bir hamburgerci işleten Mac ve Dick McDonald biraderlerle tanışır ve kardeşlerin kurduğu bu hızlı sistemden çok etkilenir. Ürünlerindeki markalaşma potansiyelini görmüştür. 1954’te 51 yaşındayken Mc Donalds kardeşlerle çalışmaya başlayan Kroc, şirkette gittikçe yükselir ve 1961 yılında şirketi 2.7 milyon dolara satın alarak şirketi kurucularının elinden çekip alır. Sonrasındaysa bildiğiniz gibi Mc Donald’s dünyanın en büyük restoran zincirlerinden ve markalarından biri haline gelir.

Filmin senaryosu The Wrestler’ın da senaryosunu kaleme alan Robert Siegel’den, yönetmenliğini ise John Lee Hancock üstlenecek.

Ünlü aktöre eşlik edecekler arasında Laura Dern, Nick Offerman ve B.J. Novak gibi isimler var. Kuzey Atlanta’da çekimleri gerçekleşecek olan film 2016 Kasım ayında vizyona girecek.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Stockholm Film Festivalinde Yeni Ödül Kategorisi

Sonraki yazı

Oyun: Kapanmayan Perdenin Bitmeyen Tiyatrosu