Fil'm Hafızası
Haberler

Moonlight’ın Yönetmeni Barry Jenkins Yeni Filmi İçin Hazırlanıyor !

Bu yıl en iyi film Oscar ödülünü alan Moonlight‘ın yönetmeni Barry Jenkins bu kez James Baldwin’in 1974’te yazdığı If Beale Street Could Talk adlı romanı filme uyarlamaya hazırlanıyor.

Bu filmi yıllardır çekmek istediğini söyleyen Jenkins, Moonlight‘ı kaleme aldığı yıl (2013) bu filmin senaryosunu da yazdığını açıkladı. Jenkins, “James Bladwin, kendi zamanının ötesinde bir adam; Amerikan bilinci üzerine yaptığı sorgulamalar bugün hala geçerliliğini koruyor. Tish ve Fonny’nin aşklarının gücünü beyazperdeye Baldwin’in imajıyla uyarlamak uzun zamandır hayalimdi. Baldwin Ailesi ile beraber çalışarak sonunda bu hayalimi gerçekleştireceğim için heyecanlıyım.” açıklamasını yaptı.

Baldwin’in romanı, Harlem’de yaşayan ve yeni nişanlanmış bir kadın olan Tish’in, karnındaki çocuğun babası Fonny’nin masumiyetini ispatlamak için zamanla yarışmasından yola çıkarak bu genç çiftin, aileleri ve onların yaşamlarını, aşk için adaleti savunmalarını anlatıyor.

Filmin çekimlerine Ekim ayında başlanması bekleniyor.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir