Haberler

Natalie Portman Korku Filmi Planetarium’un Başrolünde

natalie-portman-annihilation

Natalie Portman

Natalie Portman, Johnny Depp’in kızı Lily Rose Depp ile birlikte, hikayesi 1930’larda geçen Planetarium’da spiritüalist iki kız kardeşi canlandıracak. Filmin yönetmen koltuğundaysa Fransız kadın yönetmen Rebecca Zlotowski oturacak.

Lily Rose Depp

Lily Rose Depp

Film, hayaletlerle bağlantı kurmak gibi doğaüstü yetenekleri olduğuna inanılan iki kız kardeşin Paris’teki gösterileri sırasında hayalperest bir Fransız film yapımcısıyla tanışmalarını konu alıyor. Planetarium’un politik içeriği aynı zamanda Avrupa’da günümüzde yaşanan krizler ve fanatikliğin yükselişiyle de paralellikler içeriyor. Yapımcı karakterinde ise 1920’ler ve 1930’ların Fransız film endüstrisinin en önemli figürlerinden olan ve Auschwitz’te öldürülen Yahudi yapımcı Bernard Natan’dan ilham alınmış.

Luc Besson tarafından çekilen 1994 yapımı Leon’dan sonra Natalie Portman ikinci kez bir Fransız yönetmenle çalışıyor olacak bu projede. Genç aktris Fransızcasını güçlendirme çalışmalarına da başlamış durumda.

Portman ayrıca bu sene Cannes Film Festivali’nde ilk yönetmenlik denemesi A Tale of Love and Darkness ile karşımıza çıkacak.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Amores Perros : Kader Mi Rastlantı Mı?

Sonraki yazı

Itsi Bitsi (2014)