Haberler

Netflix Andy Serkis’in Animal Farm Uyarlamasını Satın Aldı

Netflix Andy Serkis’in Animal Farm Uyarlamasını Satın Aldı

Lord of the Rings Serisi ile Gollum, Planet of Apes ile de Caeser olarak tanıdığımız Andy Serkis uyarlamasını yaptığı Animal Farm’ın yönetmenliğini de üstlenecek.

Netflix‘in Andy Serkis ile birlikte çalıştığı Animal Farm‘ın yapımcısı da Matt Reeves olacak. Matt Reeves ile Andy Serkis daha önce Planet of Apes‘de birlikte çalışmışlardı. Matt Reeves serinin yönetmenliğini yapan isimdi.

Andy Serkis 2011 senesinden beri ise Animal Farm üzerinde çalışıyordu. 1945 basımlı roman 1917 Bolşevik Devrimi’ni ve Stalinist rejimi alegorik bir üslupla anlatıyor. Animal Farm bir grup hayvanın insanların baskılarına karşı isyan etmesini; bunun sonucunda hayvanların çiftliklerini insanların elinden alıp özgürlüklerine kavuşmalarını konu ediniyor. Roman bu yeni rejim ile tüm hayvanların eşit olduğu ütopik bir sistemden bahsederken bir süre sonra Napoleon adlı bir domuz her hayvanın eşit olduğu bu sistemi hiçe sayarak kendi diktatörlük rejimini ilan ediyor.

Netflix‘in Andy Serkis ile yapacağı tek proje Animal Farm değil. Netflix Geçtiğimiz hafta yönetmenliğini Serkis‘in yaptığı Jungle Book uyarlaması olan Mowgli‘yi Warner Bros.‘tan satın almıştı. Animal Farm Mowgli‘den sonra Netflix‘in satın aldığı ikinci edebiyat uyarlaması olan bir motion-capture film.

Film ile ilgili henüz kesin bir tarih olmasa da merakla bekleneceği muhakkak.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz