Haberler

Nocturnal Animals ve Arrival Venedik Film Festivali’nde!

Güz döneminin en çok beklenen festivallerinden olan Venedik Film Festivali’nin programı yavaş yavaş belli olmaya başlarken ön gösterimini yapacak filmler de belli oldu. Denis Villeneuve’nin yönetmenliğini yapacağı Arrival ve Tom Ford’un Nocturnal Animal filmleri öngösterimlerini Venedik’te gerçekletirecek.

venedik film fest

Yedi yıllık aradan sonra ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Tom Ford, Nocturnal Animal filminin öngösterimini yapmayı planlarken; Sicario filminin ardından yönetmen Denis Villeneuve, Arrival filmi ile ilk kez Venedik Film Festivali‘nde seyircisiyle buluşacak.

Tom Ford‘un A Single Man‘den sonraki ikinci filmi olan Nocturnal Animal filminin başrolünde oynayacak Amy Adams ile, yönetmen Denis Villeneuve‘ün Arrival‘ında da başrol oyuncusu olarak karşılağacağız. Başrolünü Adams ile  Jake Gyllenhaal‘ın paylaşacağı Nocturnal Animal, Austin Wright‘ın Tony ve Susan kitabından uyarlanıyor. Kitap ve film galeri sahibi bir kadının, eski eşinin yazdığı gerilim türündeki bir intikam hikayesinin etkisiyle kendi karanlık geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor.Yönetmenliğini  Denis Villeneuve‘ün yapacağı ve başrolünde Amy Adams‘ın da oynadığı Arrival‘da ise bir uzaylı istilası konu alınıyor.

31 Ağustos – 10 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek 73. Venedik Film Festivali‘nde öngösterimi yapacak diğer filmler arasında La La Land, On The Milky Way, The Beautiful Days of Aranjuez gibi çok beklenen filmler de var.

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz