DramaErotikSinema Odaları

Nymphomaniac (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 8,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

nymphomaniacTartışmalı ve arızalı filmlerin yönetmenli Lars von Trier, 7 saatlik süresi önce 5,5 saate, daha sonra 4 saate indirilen ve iki part’a bölünen son filmi Nymphomaniac ile aykırılığına yine devam ediyor. Nymphomaniac’ın bu ilk bölümünde,  yolda dövülmüş halde yatan Joe’yu (Charlotte Gainsbourg) Seligman (Stellan Skarsgard) adındaki bir adam görür ve evine götürür. Seligman, Joe’nun hikayesini merak etmektedir fakat Joe bunun için en baştan anlatmaya başlamalıdır.  Nemfomanyak bir kadın olan Joe’nun cinselliğini ilk keşfettiği çocukluk zamanlarından gençlik yaşantısına kadar olan süreci anlatmaya başlamasıyla ikilinin diyalogları garip bir hal almaya başlar. Joe’nun gençliğini canlandıran Stacy Martin’in ağırlıklı olarak yer aldığı ve oldukça cüretkar bir performans sergilediği bu bölümde Trier, bol cinsellik içeren sahneleri zeki bir mizah anlayışıyla ve farklı stil denemeleriyle kotararak kurguyu daima canlı tutuyor. Beş epizottan oluşan Nymphomaniac Part 1, özellikle Uma Thurman’ın yer aldığı “Mrs. H” adlı üçüncü bölümünde dramatizmin ve mizahın mükemmel şekilde harmanlandığı  unutulmaz bir sahne barındırıyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Lars von Trier
Oyuncular: Stacy Martin, Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgard, Shia LaBeouf, Uma Thurman

 

Halil İbrahim Sağlam

Halil İbrahim Sağlam

20 Temmuz 1989 yılında İstanbul'da doğdu. Sinemayla profesyonel olarak 16 yaşında ilgilenmeye başladı ve usta Yeşilçam yönetmenlerinden ders alarak kendini geliştirdi. Kısa metraj filmler yönetti ve senaryolarını yazdı. İstanbul Arel Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümlerinden mezun oldu. Güney Kore sinemasına ve polisiye kitaplara, filmlere özel bir ilgisi var. Uzun metraj film senaryosu ve polisiye romanı üzerine hala çalışmalarını sürdürmekte.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Nymphomaniac (2013)"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
trackback

[…] Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan 33. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek olan Nymphomaniac ve Nymphomaniac: Volume II ’yi izleme şansı yakalayan yazarlarımız Halil İbrahim Sağlam ve […]

wpDiscuz
Önceki yazı

Tracks (2011)

Sonraki yazı

"Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb" Filminden Kamera Arkası Görüntüler