Haberler

Okan Üniversitesi’nden Öğrencilere Ödüllü Kısa Film Yarışması

Bu yıl 7. kez gerçekleştirilecek olan ve Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema-TV Bölümü tarafından düzenlenen Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması için genç sinemacıların başvuru yapma zamanı geldi.

Tüm üniversitelerin açık öğretim, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik programlarında okumakta olan öğrencilerin, belgesel ve kurmaca türlerinde çektikleri kısa filmlerinin katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi ise 5 Nisan 2017.

Üniversite öğrencileri arasında çekilen kısa filmlerin düzeyinin yükselmesine yardımcı olmak, kısa filmciler için bir iletişim ve buluma alanı yaratmak ve üniversite öğrencilerinin sinemaya teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan yarışmada iki farklı kategoride beş ödül verileceği duyuruldu. Belirlenen ödüller ise şöyle:

Kurmaca Dalı:
Birincilik Ödülü: 2500 TL
Jüri Özel Ödülü: 1500 TL

Belgesel Dalı:
Birincilik Ödülü: 2500 TL
Jüri Özel Ödülü: 1500 TL

Hüsamettin Koçan Baksı Müzesi Özel Ödülü: 1500 TL

Kurmaca dalı jüri üyeleri;

Oyuncu Nazan Kesal, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz, Sanat Yönetmeni M. Ziya Ülkenciler, sinema yazarı Kaya Özkaracalar ve yönetmen Mustafa Kara.

Belgesel dalı jüri üyeleri;

Akademisyen ve belgeselci Yrd. Doç Dr. Bahar Kılıç Adilçe, belgesel yönetmenleri Cem Kaya ve Hasan Basri Özdemir ile akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sühendan Kumcu

Başvurular Nereden Yapılacak?

Bugüne kadar Tayfun Pirselimoğlu, Vecdi Sayar, Uğur İçbak, Feza Çaldıran, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Defne Halman, Prof. Dr. Bülent Vardar, Burçak Evren, Ümit Ünal, Nebil Özgentürk, Natali Yeres, Cüneyt Cebenoyan, Derviş Zaim gibi birçok önemli ismin jüri üyeliği yaptığı Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması’na başvurular ise online olarak www.okan.edu.tr/kısafilm adresinden yapılıyor.

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz