Haberler

Christopher Nolan, Yeni Bond Filmini Yönetebilir

Bond serisinin bir sonraki yönetmeni olarak Sam Mendes’ten koltuğu kimin devralacağı hala meçhulken, yeni gelen haberler başarılı yönetmen Christopher Nolan’ı bu işle bağlantılandırıyor.

Slash Film, Dunkirk yönetmeninin yapım şirketi Syncopy‘nin IMDb sayfasını, gelecek projelerinden biri olan Bond 25‘i içerecek şekilde güncellediğini ve Nolan’ın projeye en azından küçük bir şekilde dahil olabileceğini ima ettiğini bildirdi.

2015’te gösterime giren Spectre’nin ardından, gelecek 007 projeleri için hareketlenmeler tekrar başlamıştı. Daniel Craig’in Spectre’nin ardından yeni bir Bond filmi çekmek istemediğini belirtmesinin ardından aralarında Idris Elba, Tom Hiddleston ve Jamie Bell gibi isimler yeni Bond olarak düşünülmüş ancak sonuç alınamamıştı.

Craig’in yeni Bond filminde de oynaması için ikna edileceği haberlerinin geçtiğimiz aylarda yayınlanmasının ardından uzun süredir Bond filmlerinin senaristliğini yapan Neal Purvis ve Robert Wade, Craig‘in Bond olarak geri dönmesini beklerken bir sonraki filmi yazmaya başlamaya çağrıldı.

Christopher Nolan Bond 25’in Yapımcılığını Üstlenecek

IMDbPro’da ise çok daha önemli bir habere yer verildi. Christopher Nolan ve eşi Emma Thomas‘ın yapım şirketi Syncopy’nin Bond 25’in yapımcı şirketlerinden birisi olacağını duyuran site, çocukluğundan beri Bond filmi çekmek istediği bilinen Nolan‘ın hayallerinin gerçek olacağının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Batman üçlemesinin basın turları sırasında yaptığı açıklamalarda bir James Bond filmi çekmek istediğini belirttiği unutulmayan Nolan’ın şirketinin, Bond 25’e yapımcı olarak katılmasının bir anlamı olması ve yönetmenin tarzıyla Nolan’ın sinema tarihinin en karizmatik ajanına tıpkı Batman ve Joker karakterlerine olduğu gibi bambaşka bir hava katması bekleniyor.

Şimdilik haber sadece bir ihtimal varsayımından ibaret olsa da Nolan‘ın 007’yi yönetmesi hem serinin hem de yönetmenin hayranları tarafından büyük beklentiyle kaşılanan bir haber oldu.

Christopher Nolan’ın Son Filmi Dunkirk’ten Yeni Fragman!

 

Ahmet Ceylan
Haziran 1986’da dünyaya geldi. Kitaplar okudu. Filmler izledi. Kameramanlık yaptı. Video kurgu konusunu biraz kurcaladı. Gazetecilik yaptı. Kâh muhabirlik kâh röportaj yaptı. Biraz fotoğraf çekmişliği de var. Yıllarca haber editörlüğü yaptı. Sinema-TV hayaliydi, olmayınca Radyo-TV Yayımcılığı bitirdi. Yetmedi, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu oldu. Eğitim mi medya mı dediğinizde odadan kaçıyor.

Yorum yaz