DramaRomantikSinema Odaları

Paradies: Hoffnung (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 9,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

l49369

Ulrich Seidl´ın Cennet Üçlemesinin Berlin Film Festivali´nde prömiyeri yapılan bu son filmi, fazla kiloları olan, meraklı genç kız Melanie’yi konu ediniyor. Annesi Kenya´ya gidince genç kız tatilini dağdaki bir zayıflama kampında geçirecektir. Kampta kendinden kırk yaş büyük diyet uzmanı bir doktora ilgi duyan Melanie, doktora karşı hislerini belli etmeye çalışır fakat bunu anlayan doktor böyle bir ilişkinin mümkün olmadığını düşünür. Melanie’nin ilk aşkı ona direnmeye çalışacaktır.

Dog Days (2001) gibi ödüllü filmlerin ve pek çok belgeselin yönetmeni olan Ulrich Seidl, Cennet Üçlemesi’ni aynı aileden üç kadının çıktığı farklı tatiller üzerinden kurguluyor. Paradies: Hoffnung da üçlemenin diğer filmleri gibi minimal sahnelerle ve ustaca kullanılan renklerle dikkat çekiyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Ulrich Seidl
Oyuncular: Melanie Lenz, Verena Lehbauer, Joseph Lorenz
Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Star Wars Bölüm VIII ve Karayip Korsanları’nın Vizyon Tarihleri Açıklandı!

Sonraki yazı

Sen de mi Soyunacaksın Yoksa?: Çıplak Vatandaş