Haberler

Pera’da Bir Sinema-Müzik Diyaloğu!

Pera Müzesi, 26 Mayıs’ta Anlar ve Hareketler adı altında gerçekleştirilecek bir sinema-müzik diyaloğuna ev sahipliği yapıyor.

Moments-of-Movement-Metro

Berlinli film yönetmeni Eva Stotz ve Amsterdamlı step dansçı Marije Nie’nin 2013 yılında Gezi Parkı ile ilgili gerçekleştirdikleri One Million Steps adlı filmin ardından şimdi de Moments of Movement adlı görsel ve işitsel perfomansla insanın kendi adımlarının bağımsızlığını odak noktasına alarak sorguluyorlar.

Adımların hikayelerini anlatan Moments of Movement, Tokyo’da bir süpermarkete, Berlin’de bir metro istasyonuna, İstanbul’da vapura giderken atılan basit adımların, dünyada yeni yollar arayan insan topluluklarını harekete geçiren, tek tek insan insanların biyografilerini değiştiren büyük adımların hikayesini konu alıyor.

26 Mayıs gecesi gerçekleştirilecek olan performansta step dansçısı Marije Nie’ye müzikleriyle Ediz Hafızoğlu, Korhan Futacı ve Sarp Maden eşlik edecek.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

69. Cannes Film Festivali’nden Geriye Kalanlar

Sonraki yazı

Akbank Sanat’ta Nordik Film Günleri!