Haberler

Pera’da Tarkovski Günlerine Hazır Olun

Pera Film, sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden Andrey Tarkovski’yi, ölümünün 30. yıl dönümünde “Mühürlenmiş Zaman” programı ile anmaya hazırlanıyor.

16-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan program, adını Tarkovski’nin hayata ve sinemaya dair görüşlerini hem edebi bir haz hem de felsefi bir derinlik katarak anlattığı Mühürlenmiş Zaman adlı kitaptan alıyor. Gösterimlerin tamamının Pera Müzesi‘nde olacağı program, 16 Aralık gecesi bilim-kurgunun sınırlarını zorlayan Solaris ile başlayıp 31 Aralık günü yapılacak olan Voyage in Time gösterimi ile son bulacak.

Toplamda Tarkovski‘nin 8 filminin gösteriminin yapılacağı programda ayrıyeten, Chris Marker’ın, 1986’da ölen arkadaşı ve meslektaşı için saygı duruşu niteliğinde hazırladığı Andrey Arseneviç’in Yaşamında Bir Gün adlı belgeselinin de gösterimi olacak.

Biletlerin her birinin 10TL olduğu bu kaçırılmayacak etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

67. Berlinale'in Jüri Başkanı Belli Oldu: Paul Verhoeven!

Sonraki yazı

Benedict Cumberbatch'i Canlı İzlemek İçin Son Şansınız!