Haberler

Rıchard E. Grant Drag Quenn Rolünde

Doctor Who, Game of Thrones, Star Wars gibi yapımlarda yer alan Oscar adayı, Richard E. Grant Everybody’s Talking About Jamie‘de bir drag queeni canlandıracak.

Image result for everybody's talking about jamie movie

Gerçek bir hikâyenin beyaz perde uyarlaması olan film Sheffieldlı bir genç olan Jamie’nin yıl sonu balosuna drag queen olarak gitmesini konu alıyor. İlk olarak hikâye bir müzikal olarak tiyatroya uyarlandı ve Londra sahnelerinde oldukça ses getirdi.

Filmde Richard E. Grant sahne ismi Loco Chanelle olan Hector adındaki bir drag queeni canlandıracak. Everybody’s Talking About Jamie‘de baş karakter Jamie’ye Marx Hardwell hayat verecek. Jamie’nin anlayışsız öğretmenini ise Catastrope’un yazarı ve başrol oyuncusu Sharon Horgan canlandıracak. BAFTA ödüllü Sarah Lancashire ise Jamie’nin iyi niyetli annesi olacak.

Filmin sahne arkasında, tiyatro yönetmeni Jonathan Butterell, yazar Tom MacRea ve besteci Dan Gillespie birlikte çalışacak. Film için henüz bir çıkış tarihi olmasa da 2020 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz