Haberler

Rita Moreno “West Side Story”de Yer Alacak

Rita Moreno "West Side Story"de Yer Alacak

Steven Spielberg’ün yeniden uyarlayacağı West Side Story‘nin kadrosuna 1961 yapımında yer alan Rita Moreno da dahil oldu.

Rita Moreno, 1961 yapımı West Side Story‘de canlandırdığı Anita rolüyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” Oscar ödülünün sahibi olmuştu. Çekimleri 2019 yazında başlayacak Maria ve Tony’nin imkansız aşkının anlatıldığı ve Steven Spielberg imzalı yeni filmde ise bambaşka bir karaktere hayat verecek. Oyuncuyu İlk filmde dükkan sahibi Doc’un yeniden uyarlanmış ve daha incelikle işlenmiş Valentina olarak izleyeceğiz.

Spielberg, başından beri Moreno’yu filme dahil etmek istemiş. Anita karakterinin en büyük müzikal performanslardan birini sergilediğini ve kişisel favorisi olduğunu belirtiyor. Oyuncunun hem yapımcı hem de oyunculuk açısından şans getireceğine de inanıyor. Moreno da yeni filmde Spielberg ve oyun yazarı Tony Kushner  ile çalışmanın heyecan verici olduğunu söylüyor.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz