Haberler

San Sebastian Film Festivali Sona Erdi

İspanya’nın San Sebastian kentinde bu yıl 64’üncüsü düzenlenen San Sebastian Uluslararası Film Festivali, dün gerçekleşen ödül töreni ile sonra erdi. Yönetmenliğinde Xiaogang Feng’in bulunduğu I am not Madame Bovary filmi festivalde Altın Midye ödülüne layık görüldü.

thumbs_b_c_84fae9d124b2b05b658883b7d04bfe50

İspanya’nın uluslararası alanda en önemli festivallerinden olan San Sebastian Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalde “Altın İstiridye” ödülü, Çinli yönetmen Feng Xiangong‘un I am not Madame Bovary filmine verildi. Film Çin Halk Cumhuriyeti’nde sansürlenmiş ve gösterime girmemişti. Yönetmenin Çin’deki kamu yönetimini sert biçimde eleştirdiği filmi festivalde “En İyi Film” ve “En İyi Kadın Oyuncu” (Fan Bingbing) ödüllerini aldı.

16-24 Eylül tarihlerinde gerçekleşen festivale Hollywood yıldızlarının ABD başkanlık seçimleri ile ilgili verdikleri demeçler de damgasını vurdu. Ethan Hawke, Sigourney Weaver ve Richard Gere gibi sinema dünyasının önemli isimleri, Trump’ın ABD Başkanı olmaması gerektiğine dair konuştu.

  1. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde ödüller şu şekilde dağıtıldı:

– En İyi Film: I am not Madame Bovary (Yönetmen: Feng Xiangong)

– En İyi Yönetmen: Koreli Hong Sang-Soo (Yourself and Yours)

– En İyi Erkek Oyuncu: Eduardo Fernandez (El Hombre de las mis caras)

– En iyi Kadın Oyuncu: Fan Bingbing (I am not Madame Bovary)

– En İyi Senaryo: Rodrigo Sorogoyen ve Isabel Pena (Que Dios Nos Perdone)

– Juri Özel Ödülü: El Invierno (Yönetmen: Emiliano Torres) ve The Giant (Yönetmen: Johannes Niholm)

– Latin Ufuklar Ödülü: Rara (Şili)

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

5. Klarnet Festivali Bugün Sona Eriyor!

Sonraki yazı

KısaKes Kısa Film Festivali Başlıyor!