Haberler

KısaKes Kısa Film Festivali Başlıyor!

Dünyada kendisini birçok kısa film festivalinden gençliğe hitabı ve özgünlüğü ile ayıran KısaKes Kısa Film Festivali 27 Eylül tarihinde başlıyor.

ksa-kes

“KısaKes Kısa Film Festivali dünyanın dört bir yanındaki genç sanatçılar için yine genç sanatçı ve sanatseverler tarafından organize edilen; gençlerin problemlerini, zevklerini, umutlarını, hayallerini, geleceğe dair endişe ve planlarını; kısacası kendi dünyalarını sinemanın ortak diliyle anlatabildikleri ilk ve tek kısa film festivalidir.” – KısaKes 

KısaKes Kısa Film Festivali iki kategori üzerinden gerçekleştirilir. Bunlardan ilki olan Ünivizyon yine uluslararası çapta kısa film yapımcılarına ve üniversite öğrencilerine açıktır. Bir diğer kategori olan Lisevizyon da lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşir.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen KısaKes’in Ünivizyon kategorisinde 87 ülkeden 1389 başvuru gelmiş ve toplamda 6 ülke, 15 şehirde 18 farklı etkinlik çerçevesinde gösterimler yapıldı.

Kendine özgü tarzıyla tanınan KısaKes Kısa Film Festivali, 2015 yılında Türkiye’de en çok başvuru alan festivaldir.

27 Eylül‘den itibaren İstanbul’da gerçekleşecek olan festivalde gösterimlerin yanı sıra atölyeler, Can Bonomo‘nun zaman kavramına getirdiği bakış açısını yansıtan sergisi, finalist filmlerin yönetmenleriyle olacak sergiler de mevcuttur. Festival 30 Eylül‘de ödül töreni ile son bulacak.

2016 yılının Yarışma Seçkisi ise şöyledir:

What Happens In Your Brain If You See A German Word Like …? Yönetmen: Zora Rux (ALMANYA)

Roboethics Yönetmen: Rut Angielina G. Fuentes (İSPANYA)

Pink Yönetmen: Matthew Crawford (İNGİLTERE)

Olia Yönetmen: Tania Cattebeke Laconich (PARAGUAY)

Autumn Leaves Yönetmen: Saman Hosseinpuor (İRAN)

At The Edge Of The Winter Yönetmen: Christopher Satola (AMERİKA)

Festival programı:

kisakes-program

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

San Sebastian Film Festivali Sona Erdi

Sonraki yazı

23.Uluslararası Adana Film Festivali İzlenimleri – Genel Bir Bakış