Haberler

Seattle Türk Film Festivali Başlıyor

Açılışı 2012 yılında yapılan Washington Türk-Amerikan Kültür Derneği (TACAWA) Film Komitesi tarafından düzenlenen Seattle Türk Film Festivali, bu yıl 6-8 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

stff

En iyi Türk filmlerini Seattle’ a getirmek, yetenekli film yapımcılarına eserlerini uluslararası alanda gösterme olanağı tanımak amacıyla düzenlenen ve kar amacı gütmeden gönüllüler tarafından yürütülen bir etkinlik olan Seattle Türk Film Festivali bu yıl 3. kez düzenleniyor.

Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı “Sen Aydınlatırsın Geceyi”ve “İtirazım Var” filmleriyle, “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku”, “Limonata”, “Kusursuzlar”, “Silsile” ve Türk Sinemasının yurt dışında ses getiren filmlerinden “Sivas” festival boyunca gösterimde olacak. Festivalde ayrıca kısa film yarışması da yapılacak.

Festival programı ve ayrıntılı bilgi için: http://www.stff.org/tr/

CollageFilms1024-512

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ne Demek Kütüphane Kapalı ?

Sonraki yazı

“Örgütlenme” Temalı Kısa Film Yarışmasına Başvurular Başladı!