Haberler

Semih Kaplanoğlu’nun Son Filmi Buğday 24 Kasım’da Sinemalarda!

Yusuf Üçlemesi olarak da bilinen Süt, Yumurta ve Bal filmlerinin yönetmeni Semih Kaplanoğlu’nun 7 yılın ardından çektiği Buğday adlı son filminin basın tanıtımı 16 Kasım 2017 Perşembe günü yapıldı.

Filmde; ani bir iklim değişimi ile yeryüzündeki yaşamın yok olmak üzere olduğu yakın bir gelecekte, sınırlar yeniden kurulur ve göçmenler güvenli şehirlere kabul edilmek için kamplarda bekletilmektedir. Kariyerini ve yaşadığı şehri terk edip modern hayattan vazgeçen Cemil (Ermin Bravo) ile tohum genetiği uzmanı Profesör Erol Erin’in (Jean-Marc Barr) yolları, yaşamın yok olduğu yerlerden biri olan Ölü Topraklar bölgesinde kesişir ve ikisi birlikte yeşertecekleri tohumları aramak için bir yolculuğa çıkarlar…

Senaryosunu Semih Kaplanoğlu ve Leyla İpekçi isimlerinin yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Jean-Marc Barr (Dogville, Dancer in the Dark), Ermin Bravo (In the Land of Blood and Honey, Muskarci Ne Placu), Grigory Dobrygin  (Our Kind Of Traitor, Territoriya) gibi ünlü isimler yer alıyor.

Film 24 Kasım 2017 tarihinde sinemalarda.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz