Bi'DünyaHaberler

“Sinema; 120 Yıllık Öykü” Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün düzenlediği, sinema tarihine ışık tutan sergiyi, 13 Kasım’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gezmek mümkün.

sinema_120_yillik_oyku_ana görsel

sinema-120-yillik-oyku-1Sergide, Şerif Antepli Koleksiyonu’ndan Türk Sineması’nın tarihî seyrini yansıtan film afişleri, dergi kapak ve sayfaları, kartpostallar, pulların yanı sıra Ara Güler’in çektiği Elia Kazan, Alfred Hitchcock, Sophia Loren gibi dünya sinemasının ünlü isimlerinin portreleri de yer alıyor. Büyük ilgi gören serginin fikir babası ise yılların eskitemediği Yeşilçam oyuncusu Ediz Hun.

İzzet Günay, Meral Orhonsay, Göksel Arsoy ve Engin Çağlar gibi Türk sinemasının usta oyuncularının da ziyaret ettiği “Sinema; 120 Yıllık Öykü” isimli sergi, 13 Kasım’a kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) üst fuaye alanında görülebilir. Sergi, ücretsiz olarak gezilebilecek.

Gamze Gencer
O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Yorum yaz