Bi'DünyaHaberler

Söyleşi: Fantastik Tarihimiz

fabisad-fantastik-tarih-1

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF) kapsamında, Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından düzenlenecek fantastik söyleşi, Fantastik Tarihimiz; “İçinde bulunduğumuz coğrafyanın tarihi, hayalgücümüzü ne kadar etkiliyor?” Sorusuna cevap arıyor.

Osmanlı Bilimkurgusu’ndan, Gulyabani’ye ve türün yerli ve yabancı örneklerine değinilecek olan söyleşide, yazarlar fantastik türüyle nasıl bir ilişki kurduklarından ve ilham kaynaklarından bahsedecekler.

Yerli fantastik-korku edebiyatının tarihine inilecek olan söyleşinin moderatörlüğünü FABİSAD Yönetim Kurulu Üyesi,Türkçe edebiyattaki ilk fantastik öykü seçkisi olan 1002 Gece Masalları ‘nı yayına hazırlayan ve Çift Başlı Kartal kitabının yazarı Yiğit Değer Bengi üstleniyor.

Etkinliğe, sevilen yönetmen, kendi tabiriyle “film anlatıcısı” Ezel Akay, “Seyfettin Efendi” çizgi roman serisiyle kısa sürede kendi okuyucu kitlesini yaratan Devrim Kunter ve 2013 GİO Ödülleri‘nde dereceye giren ve Anadolu Korku Öyküleri Serisi‘nin yazarlarından olan Mehmet Berk Yaltırık konuşmacı olarak katılacaklar.

6 Mayıs’ta Atatürk Kitaplığı’nda gerçekleşecek olan söyleşiye info@itef.com.tr  adresinden LCV kaydınızı yaptırarak katılabilirsiniz.

Bilgi için: http://www.itef.com.tr/events/97

İsa Aykurt

İsa Aykurt

1983 yılında Mersin’de doğdu. Celal Bayar Üniversitesi Maliye bölümü mezunu. Müzik ve sinema ile ilgili olduğu her an yaşadığını hissediyor. 2012 yılında, İstanbul’a yerleşip sosyal medya üzerine eğitim aldı. Sosyal medyayı, müzik ve sinemayı da içerecek şekilde mesleği yapma çabasında. Kedileri, kargaları, kaplumbağaları, gitarları, plakları, filmleri... sever. Filmi sinemada, müziği konserde izlemeyi daha da çok sever.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Barbara ve Zafer Baran: Retrospektif

Sonraki yazı

The Grand Budapest Hotel'in Görsel Efektleri