Haberler

Star Wars Antolojisi’nden Han Solo Filmi Geliyor

90fa370a-d9c4-451a-93ae-de3265bef916-620x372

Efsane Han Solo karakteriyle Harrison Ford

Disney’in LucasFilm’i satın alışından beri “Star Wars” evreninde geçen farklı konulardaki filmler geliştireceği biliniyordu. Söz konusu filmlerin haberleri tek tek gelmeye başladı. Bunlardan biri de Star Wars’un en sevilen karakterlerinden Han Solo’nun spin-off filmi oldu.

Disney tarafından geçtiğimiz hafta resmi bir açıklamayla, Star Wars’un kanunsuz kaçakçısı Han Solo’nun gençliğini konu edinecek ve The Lego Movie, 21 Jump Street ve 22 Jump Street’ten tanıdığımız Christopher Miller ve Phil Lord’un yöneteceği bir spin-off çekileceği anons edildi.

Chris Miller & Phil Lord

2018 yılında vizyona girecek olan filmde, Luke Skywalker ve Obi-Wan Kenobi’nin ilk kez Mos Eisley’de tanıştığı Han Solo’nun gençlik yılları ve kendisinin nasıl bir hırsız ve kaçakçıya dönüştüğünün öyküsü üzerine yoğunlaşılacak. Filmin senaryosunu, serinin önceki filmleri The Empire Strikes Back, Return of the Jedi, ve The Force Awakens’ın senaryo yazarlarından olan Lawrence Kasdan ve Sundance Film Festivali’nde pröniyeri yapılan The First Time’ın senaristi ve yönetmeni Jon Kasdan birlikte yazacaklar.

Baba ve oğul Kasdan “Star Wars Evreni’ne yepyeni bir aç getirecek olan Chris ve Phil ile çalışacağımızı için çok heyecanlıyız. Onlar galaksinin en havalı karakterlerinden Han Solo’nun hikayesini anlatabilecek en zeki, en komik ve en eğlenceli yönetmenlerden” açıklamasında bulundu.

İrem Güller

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

J.K. Simmons La La Land’de Ryan Gosling ve Emma Stone’a Katılıyor

Sonraki yazı

17 Temmuz'da Sinemalarda!