Haberler

Stephen King’in ‘’Hayvan Mezarlığı’’ndan Tüyler Ürperten İlk Fragman Yayınlandı!

İkinci kez beyazperdeye uyarlanan Stephen King’in ünlü romanı ‘’Hayvan Mezarlığı’’, sinemaseverlere yine korku dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Sinemaya yeniden uyarlanan ‘’It’’ filminin geçen yıl gösterdiği büyük başarının ardından ünlü korku yazarı Stephen King’in kitaplarına ve film uyarlamalarına olan ilgi artmaya devam ediyor. King’in 1983 yılında yayınladığı aynı adlı romanından uyarlanan ilk ‘’Hayvan Mezarlığı’’ filmi 1989 yılında gösterime girmiş ve kayda değer bir başarı elde etmişti. İkinci kez sinemaya uyarlanan ve başrollerinde Jason Clarke, Amy Seimetz ve John Lithgow’un olduğu ‘’Hayvan Mezarlığı’’, yayınlanan ilk fragmanıyla sinemaseverleri yine korku ve gerilim dolu bir filmin beklediğini gösteriyor.

‘’Hayvan Mezarlığı’’ Boston’dan Maine’e taşınan Dr. Louis Creed (Jason Clarke), eşi Rachel (Amy Seimetz) ve iki çocuklarının hikayesini anlatıyor. Aile yeni evlerinin yakınlarında, ormanın derinliklerinde gizemli bir mezarlık buluyor ve kaza sonucu ölen kedilerini bu mezarlığa gömüyor. Daha sonra yaşananlar ise aile için korkunç bir hikayeye dönüşüyor. Filmde ailenin olağan dışı komşusu Jud Crandall’ı John Lithgow canlandırıyor.

İkinci kez sinemaya uyarlanan ‘’Hayvan Mezarlığı’’nın yönetmenleri Kevin Kolsch ve Dennis Widmyer. Filmin başrol oyuncularından Jason Clarke’i son olarak Ryan Gosling’in başrolde olduğu ‘’First Man’’ filminde izlemiştik. Son zamanlarda yıldızı parlayan Clarke, gelecek sene gösterime girecek olan 2. Dünya Savaşı draması ‘’The Aftermath’’ filminde ise Keira Knightley ve Alexander Skarsgard ile başrolleri paylaşıyor.

‘’Hayvan Mezarlığı’’ gelecek yılın Nisan ayında gösterime girecek.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz