Fil'm Hafızası
Haberler

Suspiria’dan Yeni Afiş Geldi!

Suspiria'dan Yeni Afiş Geldi!

70’li yılların kült filmlerinden Suspiria yeniden beyaz perdeye uyarlanıyor…

1977 yılında bir hayli hareketli bir şehir olan Berlin’deki en ünlü dans okuluna kabul edilmeyi başaran Amerikalı Susie Bannion, eski hayatını geride bırakıp Markos Tanz Company’e katılır. Susie yeni bir ülkeye alışmaya çalışırken okuldan başka bir kız, Patricia kayıplara karışır. Susie ve arkadaşı Sarah, dünya çapında üne sahip olan okulun Avrupa’nın en iyi dansçılarının dışında başka bir şeyleri daha barındırdığından şüphelenmeye başlarlar.

41 yıl sonra beyaz perdeye yeniden uyarlanan Suspiria‘yı uzun zamandır merakla bekliyoruz. Daha önce de bir İtalyan yönetmen olan, Dario Argento tarafından yazılan ve yönetilen film yine bir İtalyan’ın ellerine teslim edildi. A Bigger Splash(2015) ve Call Me by Your Name(2017) filmleriyle son dönemde adından sıkça söz ettiğimiz  Luca Guadagnino, Suspiria‘yı günümüze taşıyacak. Filmin Türkiye için vizyon tarihi henüz belli değil ama Amerika’da yenilenmiş Suspiria 2 Kasım’da beyazperde ile buluşacak.

İtalyan klasiğinin Guadagnino yorumu ile buluşmamıza henüz daha bir kaç ayımız varken bizde posterleri gözden geçirebiliriz.

 

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir