Haberler

Taksim Hold’em Tokyo Film Festivalinde

Taksim Hold’em filmi, 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nin Asian Future bölümünde iki ödül için yarışacak.

Kenan Ece, Damla Sönmez, Nezih Cihan Aksoy, Emre Yetim, Tansu Taşanlar, Berk Hakman gibi isimlerin rol aldığı film dünya prömiyerini Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Bu yıl 30. yılını kutlayan Tokyo Film Festivali, Asya’nın en önemli film festivallerinden biri olarak kabul ediliyor ve bu yılki jürisinde  San Sebastian Film Festivali’nin direktörü Jose Luis Rebordinos, Jung-Wan Oh ve Isao Yukisada bulunmakta. Festivalin Asian Future bölümünde 8 ülkeden 10 film yarışıyor.

Türkiye ve İngiltere’de birçok kısa film, reklam ve müzik videosu çeken yönetmen Michael Önder’in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi Taksim Hold’em; 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nin Asian Future bölümünde yarışan 10 film arasında yer alacak.

Filmin 27 Ekim Cuma günü izleyiciyle buluşacağı ve aynı zamanda dünya prömiyerini de gerçekleştireceği festivale yönetmen Michael Önder, başrol oyuncusu Kenan Ece ve yapımcılar katılacak.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz