Bi'DünyaHaberler

Taşra Kabare Geliyor!

TasraKabare_TemizlikIsleri_Poster

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan yapım merkezi Taşra Kabare, ilk projesi Temizlik İşleri oyunuyla 2 Kasım’da Moda Sahnesi’nde “merhaba” diyor. Kara güldürü ve absürt türlerinin eğlenceli bir karması olan oyun, Toktaş ve Öztürk’ün yanı sıra Yeliz Kuvancı, Genco Özak, Orhan Bıyıklı, Onur Dikmen ve Serpil Göral gibi isimleri aynı sahnede buluşturuyor.

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan ve kültür-sanat alanında projeler üretecek yapım merkezi Taşra Kabare, yola çıkmaya hazır! Kara güldürü, absürt ve epik türlerini bir araya getiren projeleriyle İstanbul kültür-sanat hayatında eğlenceli bir durak olmayı amaçlayan Taşra Kabare, 2 Kasım’da Moda Sahnesi’nde sahnelenecek “Temizlik İşleri” adlı oyunla “merhaba” diyecek.

Cemal Toktaş’ın yazdığı ve Ali Altuğ’un yönettiği “Temizlik İşleri”, Taşra Kabare’nin ilk projesi! Bilinmeyen bir zaman ve diyarda çok ünlü bir şahsiyetin evinde geçen oyun, evin temizlikçisinin başına gelen tuhaf ve komik olayları konu alıyor. Toplumun iletişimsizliğe ve tahammülsüzlüğe sürüklenişini kendine has hicviyle eleştiren “Temizlik İşleri”, gerçeküstü olay akışıyla absürt komediye bürünerek seyirciye çok eğlenecekleri dakikalar vadediyor.

Oyunun bir diğer dikkat çekici yönü ise, televizyon ve sinema dünyasından tanıdığımız genç ve yetenekli oyuncuları buluşturuyor olması. “Kara Köpekler Havlarken” ve yardımcı erkek oyuncu ödülleriyle karşılandığı “Güneşi Gördüm” filmlerinde izlediğimiz, en son “Yılanların Öcü” dizisinde Kara Bayram rolünde karşımıza çıkan Cemal Toktaş, Antalya ve Adana’dan kadın oyuncu ödüllü “Kıskanmak”, “Barda” ve “Atlı Karınca” filmleri ve “Hatırla Sevgili”, “Böyle Bitmesin” dizilerindeki oyunculuğuyla konuşulan Nergis Öztürk, “Kocamın Ailesi” dizisinin sevilen isimleri Yeliz Kuvancı ve Genco Özak, “Kollama”, “Nizama Adanmış Ruhlar Ekip 1” dizilerinden tanıdığımız Orhan Bıyıklı, “İncir Çekirdeği”, “Hayatboyu” filmlerinin yanı sıra en son Halil rolünde izlediğimiz “Beyaz Yalan” dizisinin oyuncusu Onur Dikmen ve “Anlaşma”, “Küf” ve “Hacivat ile Karagöz Neden Öldürüldü?” sinema filmlerinden tanıdığımız Serpil Göral, “Temizlik İşleri için aynı sahnede bir araya geliyor.

Kasım’da 2 farklı sahne, 5 oyun

2 Kasım’da “merhaba” diyecek olanTemizlik İşlerinin biletleri Moda Sahnesi’nde ve www.modasahnesi.com adresinde satışta! Oyun aynı zamanda, 12, 19 ve 26 Kasım tarihlerinde Sahne Pulchérie’de, 25 Kasım’da tekrar Moda Sahnesi’nde izlenebilecek.

Temizlik İşleri

Tarih: 2 Kasım 2015, Pazartesi

Saat: 20:30

Yer: Moda Sahnesi

Halil Etham Sokağı No: 37 Moda Kadıköy – İstanbul / 0 216. 330 5800

Ayrıntılı bilgi için:

www.tasrakabare.com

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sonra, Elâlem Ne Der?: Mustang

Sonraki yazı

Kubrick'in The Shining Oteli Müze Oluyor