Haberler

Kubrick’in The Shining Oteli Müze Oluyor

Stephen King romanından uyarlama ile yazılan, yönetmenliğinde Stanley Kubrick’in bulunduğu The Shining filmindeki The Stanley Hotel korku müzesi oluyor.

stanley

Bugüne kadar pek çok film festivaline ve tura ev sahipliği yapmış, 1909 yılında Colorado’da inşa edilen The Stanley Hotel, 1974’te Stephen King ve ailesinin otelde kalmasıyla ünlenmiş ve Stephen King, The Shining romanını burada yazmıştır. Oteli, korku temalı bir müzeye çevirmek istediğini açıklayan John Cullen, otelin sahibi, aynı zamanda otelin içine bir arşiv, sahne ve film stüdyoları koymayı planladığını da ekledi.

140 odası bulunan otelin müzeye dönüşmesinden sonra, otelde Colorado Film Okulu ile ortak dersler de verilecek. The Stanley Hotel yöneticileri Kubrick ve King fanlarından destek beklerken aynı zamanda Colorado‘nun turizm fonlarından desteğe de başvurmuş.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz