Haberler

Pera Müzesi’nde Rus Sineması Etkisi

Rus sinemasından az bilinen bilimkurgu filmlerini içeren program “Çarlardan Yıldızlara: Fantastik Rus Sineması” 30 Ekim – 13 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

rus sineması pera

Küratörlüğünde Robert Skotak, Dennis Bartok ve Alla Verlotsky’nin bulunduğu program Jakov Protazanov’un gezegenler arası yolculuğu konu alan ilk uzun metraj sessiz filmi Aelita, Mars Kraliçesi ile 30 Ekim Cuma günü başlayacak. Programda ayrıca Pavel Klushantsev’in Fırtına Gezegeni; Rus filmleri arasında en popülerlerden biri olan Amfibi İnsan; pek çok önemli filmin koltuğunda oturan Andrei Tarkovsky’den Solaris de bulunuyor. Bunlar dışında terk edilmiş bir gemide geçen cesaret öyküsü Zor Yollarla Yıldızlara; Karen Shakhnazarov’un Perestroyka dönemini konu alan Sıfır Kenti ve aya ilk kez ayak basan kişilerin Neil Armstrong ve Buzz Aldrin olmadığını anlatan Aya İlk Basan filmleri de yer almakta.

Programın ayrıntıları için: http://bit.ly/1OV0dQp

Biletler Biletix’te!

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Kubrick'in The Shining Oteli Müze Oluyor

Sonraki yazı

Sweet and Lowdown (1999)