Haberler

Terry Gilliam’dan Güzel Haber: “Quixote Vive!”

Terry Gilliam 17 yıllık çalışmaların, olumsuz sonuçlanan teşebbüslerin ve oyuncu değişikliklerinin ardından “The Man Who Killed Don Quixote“u tamamladığını sonunda duyurdu.

 

Filmi Miguel de Cervantes’in ölümsüz eserinden ilham alarak “Lost in La Mancha” belgeselini uyarlayan Gilliam, bu haberi güzel bir kutlamayla Facebook’tan duyurdu:
“Uzun süren sessizlik için üzgünüm. Kamyonu kapatmakla meşguldüm ve şimdi eve dönüyorum. 17 yıl sonra, “The Man Who killed Don Quixote” filminin çekimlerini tamamladık. Bize inanan herkese ve tüm ekibime çok teşekkür ederim. Yaşa Quixote!” 

Don Kişot’u Jonathan Pryce’ın canlandıracağı filmde Adam Driver, Toby karakterini oynayacak. Filmin 2018 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

Sinemaya ve müziğe meraklı öğretmen anne ve mimar babanın tek çocuğu olarak 1989'da dünyaya geldi. Ailesinden öğrendiklerine sürekli yenilerini eklemeye kendini adadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü okumaya başladığında da sinema hep kendini gerçekten bulduğu yer ve sığındığı liman olacaktı. İşini ayrı, sinemayı ayrı sevdi, izlediği her filmden bir şeyler öğrendi. Şu anda haber editörlüğü yapmanın yanında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans okuyor ve esas mesleği olan inşaat mühendisliğine de devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali Başlıyor!

Sonraki yazı

Bir Konuşma Dinledim, Hayatım Değişti: Söylev Filmleri