Haberler

The Birth of A Nation’dan Fragman Yayımlandı!

Dünyanın en önemli festivallerinden biri olan Sundance Film Festivali’nde drama türündeki büyük ödülü kazanan The Birth of A Nation filminin fragmanı yayımlandı

the birth of nation

Oyuncu Nate Parker’ın ilk yönetmenlik deneyiminin olduğu ve başroldeki Nat Turner karakterini de canlandırdığı film, 1831 yılında Southamton’da başlayan bir başkaldırıyı konu alıyor. Afrika’dan Amerika’ya getirilen kölelerin kurtuluşunu İncil’den alıntılayarak okuyan Nat Turner’in başka şehirlerdeki kölelere öğüt vermeye giderken, köleler hakkında gerçeği görmesiyle başlayan başkaldırıyı konu alan film Nat Turner’ın bambaşka bir lider konumuna geçmesini beyazperdeye aktarıyor.

Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Gabrielle Union, Jackie Earle Haley gibi isimlerin de filmin kadrosunda yer aldığı The Birth of a Nation’ın ABD’de Ekim ayında gösterime girmesi beklenirken, Türkiye’de hangi tarihte vizyona gireceği henüz belli değil.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

35. İstanbul Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sonraki yazı

Chill-Out Festival İstanbul’da Yer Alacak İsimler Belli Oldu!