Haberler

The Man Who Knew Infinity’den Yeni Fragman

Hint matematikçi Srinivasa Ramanujan’ın hayatının beyazperdeye aktarıldığı The Man Who Knew Infinity’den yeni fragman yayınlandı.

the man

Yönetmenliğinde Matthew Brown’ın bulunduğu The Man Who Knew Infinity’nin başrolünde Slumdog Millionaire‘den tanıdığımız Dev Patel ve usta oyuncu Jeremy Irons yer almakta. Hint matematikçi Srinivasa Ramanujan’ın hayatını konu alan filmde ayrıca Devika Bhise, Stephen Fry ve Toby Jones da var.

Filmin konusu ise şöyle: Srinivasa Ramanujan 25 yaşında bir sevk memurudur. Kolejde matematiğe olan takıntısı ve diğer derslerle ilgilenmemesi yüzünden başarısız olmuş ve eve kapanmıştır. Evde olduğu süre boyunca okuduğu formül kitabı ona bambaşka bir evrenin kapılarını açar. Yazdığı formülleri birçok matematikçiye gönderir fakat dönüş alamaz. Mektubuna dönen tek bir kişi vardır; Cambridge’de yer alan Trinity Koleji’nin matematik profesörü G.H Hardy. Hardy, Ramanujan’ın özgünlüğünden ve dehasından oldukça etkilenir. Meslektaşlarının şüpheci yaklaşımlarına rağmen onu Cambridge’e davet eder ve Ramanujan’ın hayatı bir daha asla eskisi gibi olmaz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Every Frame A Painting’den, Coen Kardeşler’in Çekim Teknikleri Üzerine Video!

Sonraki yazı

J.K. Simmons, Patriots Day Filminin Kadrosunda!