Bi'DünyaHaberler

The Simpsons Bir Rekora Daha Koşuyor!

En uzun süren sit-com, en uzun süren animasyon dizi gibi rekorları elinde tutan dizi  The Simpsons’ın geçtiğimiz günlerde 600. bölümü yayınlandı.

simpsons

Amerikan televizyon tarihinde, prime time diziler arasında 600. bölüm sınırını aşan The Simpsons dışında sadece bir dizi var. 1955-1975 arası 20 sezon süren Gunsmoke adlı Western 635 bölümle en fazla bölüm sayısına sahip prime time dizisi olma rekorunu elinde tutuyor. Ancak 1989 yılında yayın hayatına başlayan Simpsons, 28 sezonla, Gunsmoke’u yayında kalma süresi olarak çoktan geçti bile.

319639-westerns-gunsmoke-wallpaper

Ayrıca bu sezonun sonuna kadar The Simpsons‘ın bölüm sayısının 618 olacağı kesinleşti; buna göre sevilen dizinin, Gunsmoke’un bölüm sayısı rekorunu da egale edebilmesi için sadece bir sezon onayı daha alması yeterli. Dizinin ne kadar çok hayranı olduğu ve reytingleri göz önüne alındığında, The Simpsons’ın rekoru kırmasına ve kırdığında da başka bir dizinin uzun süre tekrar kıramayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

hfuwpcupirfetn8guqtyhq7h1j02kwfij44ieojq6o8mllxfgn7mgl6khteuz2ey

İlkyaz Altuğ

İlkyaz Altuğ

1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Rogue One'dan Yeni Afişler Geldi!

Sonraki yazı

Ödüllü Yönetmen Chan-wook Park Kara Liste’de!