Haberler

Türkiye’nin Oscar Adayı “Kalandar Soğuğu”

89. Akademi Ödülleri’nde Türkiye’den aday, yönetmenliğini Mustafa Kara’nın üstlendiği Kalandar Soğuğu filmi oldu. Film dünya prömiyerini Tokyo’da gerçekleşmişti.

75304_10151234756543101_1597820483_n

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan 17 kişilik kurul, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak 89. Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Yabancı Film Dalında Türkiye adayı olarak Kalandar Soğuğu’nu belirledi.

Başvuru yapan 9 filmin değerlendirildiği kurulda seçilen Kalandar Soğuğu katıldığı festivallerden ödüllerle dönmüştü. Filmde Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz, Hanife Kara ve İbrahim Kuvvet rol alıyor.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

20th Century Women Filminden Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Denzel Washington’lı Fences’ten Fragman Yayımlandı!