Haberler

“Üç Yol” Filmine İki Ödül Birden!

ÜÇ-YOL1

Yönetmenliğini Faysal Sosyal’ın üstlendiği Üç Yol filmi Çin’de düzenlenen Xi an Silk Road Film Festivali’nde “En İyi Senaryo”, İspanya’da düzenlenen Madrid El Ojo Cojo Film Festivali’nde ise “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Konuya ilişkin açıklamaya göre, Çin’in Xi an Silkroad Film Festivali’nde yarışan “Üç Yol”, Çinli sinemaseverlerin büyük beğenisini kazandı. Festival jürisinin değerlendirmesi sonucu film, “En İyi Senaryo Ödülü”ne layık görüldü.

Film, Madrid El Ojo Cojo Film Festivali’nde ise “Şairane ritmi ve duygusal yoğunluğu dolayısıyla”, “Jüri Özel Ödülü”ne değer bulundu.

“Üç Yol”, 11-12 Kasım’da “Suç ve Ceza Filmleri Festivali” kapsamında Kadıköy Rex ile Beyoğlu Atlas Sineması’nda gösterilecek. Filmin gösterimlerine katılacak yönetmen Soysal ve film ekibi, gösterim sonrası seyircilerin sorularını cevaplayacak.

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Piyanist Laia Genc "LiaisonTonique" projesiyle ilk kez Türkiye'de!

Sonraki yazı

9. Boston Türk Belgesel ve Kısa Filmleri Yarışması başladı