Fil'm Hafızası
Haberler

Van İpekyolu Belediyesi Kısa Film Festivali İçin Başvurular Başladı!

Bu yıl ilk kez 3-5 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Van İpekyolu Belediyesi Kısa Film Festivaline başvurular başladı!

30 dakikayı geçmeyen; kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel türünde filmlerin yarışacağı festivalde 32 Bin Türk Lirası değerinde 13 Ödül sahiplerini bulacak.

Bu ödüllere ek olarak, En İyi Deneysel, En İyi Animasyon, Engelsiz Yaşam Özel Ödülü ve Münir Özkul Onur Ödülü verilecek. Van temalı filmlerin yarışacağı bölümdeyse ilk üç filme ödüller verilecek. Ayrıca programa kabul edilen tüm filmlere gösterim ücreti ödenecek.

İpek Yolu’nun bir ticaret yolu olmasının yanı sıra; bilgiyi, fikirleri, kültürü doğudan batıya ve batıdan doğuya taşımış bir yol olmasından da adını alan festival için; konumu itibari ile bu kültür mirasın bugünkü sahibi İpekyolu ilçesinin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk: “Bu anlayış ve bilinçle düzenlediğimiz festival, yedinci sanat olan sinema sanatı kapsamında, kısa zamanda çok şey anlatma temeline dayanan, yönetmenlerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını en özgün biçimde yansıtmalarına olanak tanıyan “kısa film’ i desteklemek, genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmak ve seslerini bu eşsiz tarihi ve kültürel miras çatısı altında duyurmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu duygu ve düşüncülerle katılımcılara şimdiden başarılar diliyor, doğu ve batının buluştuğu yerde sizleri ve filmlerinizi bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Festivale son başvuru 15 Mart 2018’dir. Başvuru ve daha detaylı bilgiye buradan da ulaşabilirsiniz.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir