DramaRomantikSavaşSinema Odaları

Venuto al mondo (2012)

Venuto al mondo (2012)

twice_bornNarnia Günlükleri- Prens Caspiyan (2008)’deki oyunculuğuyla da bilinen, senarist ve yönetmen Sergio Castellitto’nun 4. uzun metraj filmi Venuto al mondo, Margaret Mazzantini‘nin aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.

1984 yılında, yaklaşan Kış Olimpiyatları esnasında, Saraybosna’da  geçen film, savaşta kazananın olmadığı gerçeğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Film, sanatla iç içe yaşayan insanların olduğu bu şehirde Gemma (Penélope Cruz) ile Amerikalı fotoğrafçı Diego(Emile Hirsch)’nun yaşadığı romantik ilişkiye gölge vuran iç savaşın, insanların hayatını nasıl alt üst ettiğini anlatıyor izleyicisine. Dolu dizgin yaşadıkları aşkları ve sanatçı dostlarıyla geçirdikleri birbirinden güzel günler bütünüyle kaosa dönüşürken Gemma, bebeğiyle birlikte çareyi kaçmakta bulurken, sevdiği adamı ise yerle bir olan bu şehirde geride bırakıyor.

Diego’dan habersiz geçen yılların ardından oğluyla birlikte bu topraklara geri dönen Gemma, taşıyıcı anne olarak anlaştıkları Aska (Saadet Aksoy)’yı bulup Diego’yu ve ardında kalan gizemli hikâyeyi Aska’nın ağzından dinliyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Sergio Castellitto
Oyuncular: Penélope Cruz, Emile Hirsch, Adnan Haskovic

 

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yorum yaz