Haberler

10. Uluslararası Ankara 2.El Film Festivali Film Kabulleri Devam Ediyor

Jüriden dönen, elenip de reddedilen, denenip de olmayan, destek bulamayan sinema tutkunları için 10. Uluslararası 2. El Film Festivali film kabulleri devam ediyor.
ankara1

Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle 7-8-9-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan festivale 26 Şubat- 31 Mart 2016 tarihlerindeki başvurular sadece çevrimiçi kabul ediliyor.

Başvurular kısa ve uzun metraj film kabulleri deneysel, belgesel, kurmaca ve animasyon kategorilerinde yapılacak.

10Daha önce herhangi bir film festivalinde elenmiş ve gösterim şansı bulamamış filmler başvuruda bulunabilirken, kendisini “elenmiş” hisseden tüm sinemaseverlerin film başvurusu yapabileceği festival bu yıl 10. yılını kutlayacak.

Festival film programında, 10. Yıl Özel Seçkisi yer alırken; Almanya, Arjantin, Amerika, Belçika, Bosna Hersek, Fransa, İran, İspanya, Meksika, Norveç gibi 10 ülkeden film seçkileri de yer alacak.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de ilk kez festivalde uygulanan online başvuru ve online film gönderme bu yıl da devam edecek. Online başvuru haricinde hiçbir başvuru metodu kabul edilmeyecek. Festivalde katılımcılar online başvuru formunu dolduracak ve filmlerini internet üzerinden herhangi bir transfer programı ile yollayarak festival programında yer alabilecek.

 

Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için www.festivalci.org adresi ziyaret edilebiliyor.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

1. Tarlabaşı Toplum Merkezi Kısa Film Yarışması Başvuruları Uzatıldı!

Sonraki yazı

Interstellar Kamera Arkası Kareleri