Haberler

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Programı Açıklandı!

 ‘!f İstanbul birleştiriyor!’ sloganıyla yola çıkan 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programı açıklandı.!f2016_ReklamFilmi

Bu yıl 18-28 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihleri arasında İzmir ve Ankara’da gerçekleşecek olan 15. !f İstanbul Film Festivali, 40 ülkeden toplam 112 film ile bir kez daha bağımsız sinemanın en iyilerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Being John Malkovich, Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmlerinin yazarı Charlie Kaufman ile Mary Shelley’s Frankenhole’un yaratıcısı Duke Johnson’ın beraber çektiği Anomalisa filmi ile açılacak olan festival, galalar bölümü ile dünyanın önemli festivallerinde büyük ilgi görmüş, yılın en çok beklenen filmlerini seyirciyle buluşturacak.

!f İstanbul’un bu yıla özel bölümlerinden biri de 10 Ocak’ta kaybettiğimiz sinemadan müziğe bir çok alanda eserler vermiş, tarzı ve duruşuyla sanat dünyasını etkilemiş olan David Bowie’nin anısına hazırlanan “David Bowie…”. David Bowie’nin ilk filmi olma özelliğini taşıyan The Man Who Fell To Earth ve The Hunger filmleri yenilenmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Oyun, Gökkuşağı, Sanat Hayat İçindir!, Başka Haller, Ev, Karanlık & Köşeli, !f Kült, Türkiye’den Kısalar gibi bölümlerin yanı sıra özel gösterimlerin de olacağı festivalin bu seneki yarışmaları ise 2 başlık altında toplanıyor: !f Keşif ve Aşk & Başka Bi’ Dünya.

Festivalin şehre gelişini kutlamak için gerçekleşecek partiler ise Babylon, Depo ve Salt GALATA’da olacak.

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri ise 5-7 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 19-21 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için Biletix’te %10 indirimle satışa çıkacak. Festival biletleri Biletix ve sinema gişelerinden satın alınabilecek.

Festivalin detaylı programı için !f İstanbul’un sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca festivalin “!f İstanbul birleştiriyor!” adlı kampanyasının yüzü olan reklam filmi de yayımlandı. Reklam filmi, başlangıçta birbirine mesafeli duran bir grup insanın bir dış sesin yönlendirmesiyle yakınlaşması ve sonunda birleşmesini konu alıyor.

Erdem Cerrah
1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Yorum yaz