Bi'DünyaHaberler

26. Akbank Caz Festivali 12 Ekim’de Başlıyor!

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 26. yaşını kutlayacak. Müziğin farklı renklerini 12 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbullu müzikseverler ile buluşturacak olan festivalin Kampüste Caz konserleri ise 24 Ekim – 4 Kasım 2016 tarihleri arasında Anadolu’nun farklı şehirlerinde düzenleniyor olacak.

crwdn0jwiaawj_w

26. Akbank Caz Festivali’nin bu seneki yıldız isimleri arasında Ron Carter “Golden StrikerTrio” ve Imany yer alıyor.

imany-5
Akbank Caz Festivali, 20 Ekim Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi’nde Ron Carter “Golden Striker Trio’yu ağırlayacak. Caz dünyasının efsane müzisyenleri arasında gösterilen ve 2.500’e yakın albümde yer alarak cazın en üretken müzisyenlerinden biri olan, iki Grammy Ödülü sahibi Carter, uzun süredir beraber çalıştığı grubu Ron Carter “Golden Striker Trio”yla festivali onurlandıracak.

arranger_composer_ron_carter

26. Akbank Caz Festivali’nin diğer konuğu ise günümüz soul müziğine zenginlik katan Imany. İdolleri Billie Holiday, Nina Simone ve Tracy Chapman gibi caz, soul ve folk müzikten beslenen Imany, 21 Ekim Cuma akşamı Volkswagen Arena‘da gerçekleşecek konserde caz tutkunlarıyla buluşacak.

Festival biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Serel İğrek

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

La La Land Oscar Ödüllerine Oynuyor

Sonraki yazı

Serra Yılmaz'a İtalya'dan En İyi Kadın Oyuncu Ödülü