Haberler

Trainspotting 2’den Yepyeni Posterler!

1996 yılı Trainspotting filmi alt-kültür film türünün en kültlerinden biri haline geldi. Hepimizin aklındadır o “Choose Life” sloganı. Tüm ana akım düşünceleri alt eden alternatif bir konusu olan Trainspotting herkesin yaşaması gereken hayata karşı bir başkaldırıydı. Her sahnesiyle şaşırtan bu filmin ikincisinin de görücüye çıkmasına çok az kaldı.

Uzun bir aradan sonra kahramanımız Mark Renton, Edinburgh’a, Spud, Sick Boy ve Begbie’nin hayatlarına geri dönecek. Ancak aradan 20 yıl geçse de bazı şeyler unutulmayacak. Şimdi de filmin yeni posterleri yayınlandı. Karakterlerin gözüktüğü posterler kısa zaman gibi gözükse de zamanın su gibi akıp gittiğini gösteriyor.

Yönetmen koltuğunda yine Danny Boyle‘un yer aldığı film Irvine Welsh‘in devam romanı “Porno”dan sinemaya uyarlandı. İkinci film aynı zamanda yoluna ilk filmin oyuncuları Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller ve Robert Carlyle ile devam ediyor.

T2: Trainspotting, festivalin kapanış filmi olarak !f İstanbul’da yer alacak. İlk kez Berlin Film Festivali’nin yarışmalı bölümünde seyirci önüne çıkacak olan film, Türkiye’deki ilk gösterimini de !f İstanbul kapsamında gerçekleştirecek. Ayrıntılı bilgi için sitemizdeki haberimizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Serel İğrek
9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yorum yaz