Haberler

9. İstanbul Animasyon Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Her senenin en iyi animasyon filmlerinin yarıştığı İstanbul Animasyon Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Little Saucepan

Little Saucepan

Bu sene jürisini Cenk Köksal, İdil Ar Uçaner ve Kutay Ucun’un oluşturduğu 9. İstanbul Animasyon Festivali’nde kazanan filmler açıklandı. Fransız yönetmen Eric Montchaud Anatole’s Little Saucepan filmiyle En İyi Film ödülünü kazandı.

Salkım Söğüt

Salkım Söğüt

En İyi Türk Filmi ödülü ise Nazım Hikmet’in şiirinden uyarladığı Salkım Söğüt filmiyle Ethem Onur Bilgiç‘in oldu. Film, jüri tarafından tüm kriterlerde başarılı ​bulundu.

Işığa Geldi Çocuklar

Işığa Geldi Çocuklar

En İyi Video Klip ödülünü Yasemin Mori’nin Işığa Geldi Çocuklar şarkısına yaptığı klip ile Seha Can aldı. Akıcı ritmi, deneysel sinematografisi ve mesajını eğlenceli bir tempoyla sunması jürinin beğenisini kazanmasında önemli bir neden oldu.

Çek yönetmen Alexandra Hetmerová muhteşem mitolojik karakterlerle donattığı filmi Mythopolis ile En İyi Öğrenci filmine layık görüldü. En İyi İlk Film ödülü Sloven yönetmen Spela Cadez’in oldu. Filmi Boles bir çok festivalde beğenilen ve ödül alan bir filmdi. Jüri ayrıca İtalyan yönetmen Rino Stefano Tagliafierro’nun muhteşem tablolarla yaşamın iyi ve kötü yanlarını anlattığı deneysel filmini Jüri Özel Ödülü’ne layık gördü.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Women and Hollywood: 2015 Yılında Kadınların Yönettiği En İyi 10 Film

Sonraki yazı

Gerard Depardieu, Stalin'i Canlandıracak!