Haberler

2018 Amerika Yönetmenler Birliği Ödülleri DGA Sahiplerini Buldu

3 Şubat 2018 Cumartesi gecesi Amerika Yönetmenler Birliği Ödülleri (Director Guild of America Awards) sahiplerini buldu. En İyi Film Ödülü bir çok ödül törenine damga vuran “The Shape Of Water” filmi ile Guillarmo Del Toro’ya verildi!

Sinema ve çeşitli televizyon yapımlarının yönetmenlerinin aday olduğu ödül töreninde Greta Gerwig, Guillermo Del Toro, Kevin Bacon, Jordan Peele, Gugu Mbatha-Raw, Frankie Shaw, David Hasselhoff, Jon Favreau, Kyra Sedgwick, Leslie Mannand, Judd Apatow ve Natalie Zea gibi bir çok ünlü isim bir araya geldi.

En İyi Film Ödülünü Shape Of Water adlı film ile Guillermo Del Toro kucakladı. Diğer ödüllerin tam listesi ise şöyle:

En İyi Film Ödülü

Shape Of Water – Guillermo Del Toro
Lady Bird – Greta Gerwig
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh,
Dunkirk – Christopher Nolan
Get Out – Jordan Peele

En İyi Belgesel Film Ödülü

City of Ghosts – Matthew Heineman
The Vietnam War – Ken Burns ve Lynn Novick
Icarus – Bryan Fogel
Abacus: Small Enough to Jail – Steve James
Wormwood – Errol Morris

En İyi İlk Film Yönetmenliği Ödülü

Get Out – Jordan Peele
Patti Cake$ – Geremy Jasper
Lady Macbeth – William Oldroyd
Wind River – Taylor Sheridan
Molly’s Game – Aaron Sorkin

En İyi Drama Dizisi  Yönetmeni Ödülü

The Handmaid’s Tale: “Offred” – Reed Morano
Stranger Things: “Chapter Nine: The Gate” – The Duffer Brothers
Game of Thrones: “The Dragon and the Wolf” – Jeremy Podeswa
Game of Thrones: “The Spoils of War” – Matt Shakman
Game of Thrones: “Beyond the Wall” – Alan Taylor

En İyi Komedi Dizisi Yönetmeni Ödülü

Veep: “Chicklet” – Beth McCarthy-Miller
Master of None:”The Thief” – Aziz Ansari
Silicon Valley: “Server Error” – Mike Judge
Master of None: “Thanksgiving” – Melina Matsoukas
The Marvelous Mrs. Maisel: “Pilot” – Amy Sherman-Palladino

En İyi Mini-Dizi ve Televizyon Filmi Yönetmeni Ödülü

Big Little Lies  – Jean-Marc Vallee
Godless – Scott Frank
The Wizard of Lies – Barry Levinson
Story of a Girl – Kyra Sedgwick
The Immortal Life of Henrietta Lacks – George C. Wolfe

En İyi Düzenli TV Programı Yönetmeni Ödülü

Saturday Night Live: “Host: Jimmy Fallon” – Don Roy King
Full Frontal with Samantha Bee: “Episode #2061” – Andre Allen
Real Time with Bill Maher: “Show #1527” – Paul G. Casey
The Late Show with Stephen Colbert: “Joe Biden/Elton John” – Jim Hoskinson
Last Week Tonight with John Oliver: “French Elections” – Paul Pennolino

En İyi Özel TV Programı Yönetmeni Ödülü

89th Academy Awards – Glenn Weiss
Dave Chappelle: The Age of Spin – Stan Lathan
Kennedy Center Mark Twain Prize Honoring David Letterman – Linda Mendoza
Full Frontal with Samantha Bee Presents Not the White House Correspondents’ Dinner – Paul Pennolino
Amy Schumer: The Leather Special – Amy Schumer

En İyi Realite Programı Yönetmeni Ödülü

MasterChef: “Vegas Deluxe & Oyster Schucks” – Brian Smith
Encore!: “Pilot” – Hisham Abed
 Live PD: “Episode 50” – John Gonzalez
Dare to Live: “Chainsmokers” – Adam Vetri
Spartan: Ultimate Team Challenge: “Season Premiere” – Kent Weed

En İyi Çocuk Programı Yönetmeni Ödülü

Anne with an E: “Your Will Shall Decide Your Destiny” – Niki Caro
The Magical Wand Chase: A Sesame Street Special – Benjamin Lehmann
 Just Add Magic:”Just Add Meddling” – Lily Mariye
An American Girl Story: Summer Camp: “Friends for Life” – Alison McDonald
15: A Quinceañera Story: Zoey – Matthew O’Neill and Thalia Sodi

En İyi Reklam Filmi Yönetmeni

StubHub’s “Festival” & “Machines”, Wealthsimple’s “Mad World” – Martin de Thurah
P&G’s “Love without Bias” – Alma Har’el
KitchenAid’s “Anthem” & Ford’s “Go Further” – Will Hoffman ve Julius Metoyer
Bose’s “Alive”, Squarespace’s “Calling JohnMalkovich.com” &”Who is JohnMalkovich.com?” – Miles Jay
Samsung’s “Growing Up” &”I Love You”, Kohler’s “Never Too Composed” – Isaiah Seret

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz