DramaSinema Odaları

Barcelona, nit d’estiu (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Poster-Petons1_cat_webBir Ağustos akşamı Barselona’da, ancak yüzlerce yıl sonra tekrar görülebilecek olan Rose kuyrukluyıldızı geçidi olacaktır. Sabaha karşı geçecek olan kuyrukluyıldız şehrin insanları tarafından heyecanla beklenmektedir. 18 Ağustos 2013 akşamı Barcelona’da tam 567 aşk hikâyesi yaşanır. Bu ilişkilerden altı tanesini anlatan film; hayaller, kaybedişler, yeniden kazanımlar ve arzuyla kuşanan gecede insanlar arasında özel bir bağ oluşmasını konu alır. Ferzan Özpetek filmleri tadında yeme içme, arkadaşlıklar, aşk, ilişkiler, hayaller çerçevesinde geçen Barcelona, nit d’estiu’da hikâyeler detaya inilmeden kısa kısa veriliyor.

Dostluk, aşk ve tutku kavramlarını ele alan Barcelona, nit d’estiu, hemen şu an Barcelona’ya bilet alma isteği uyandıran, ilişkiler üzerine uzun uzun sohbet edebilme imkânı yaratan bir film.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Dani de la Orden
Oyuncular: Francesc Colomer, Jan Cornet, Joan Dausà
Öznur Turan

Öznur Turan

Nisan 1984’te İstanbul’da doğdu. Çoğu kimya mühendisi gibi işini yapmıyor. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisansını bitirdikten sonra kısa bir süre ajansta çalıştı. Kurumsal İletişim Uzmanı olarak hayatına devam ediyor. Hata yapmaya inanır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Szalontüdő (2006)

Sonraki yazı

Bir Fragman: Dar Elbise