DramaRomantikSinema Odaları

The Diary of a Teenage Girl (2015)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,67 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

the-diary-of-a-teenage-girl-1080p-izle-882San Francisco’da, 70’li yıllarda geçen The Diary of a Teenage Girl; ilk cinsel tecrübesini annesinin erkek arkadaşı, kendinden yaşça büyük olan Monroe (Alexander Skarsgård) ile yaşayan, 15 yaşındaki Minnie’nin (Bel Powley) yetişkinliğe geçiş sürecini anlatıyor. Hayatı ve kendini sorgulama yetenekleri yaşıtlarına göre gelişmiş olan cesur Minnie, yaşadığının aşk mı, cinsel çekim mi olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Bir kayıt cihazına aklından geçenleri tüm şeffaflığıyla anlatan Minnie, farklı deneyimlerle çıkış yolunu bulmaya ve kendini tanımlamaya çalışacaktır.

2015’in en başarılı bağımsız yapımlarından The Diary of a Teenage Girl, Minnie’nin çizime olan düşkünlüğünü şahane bir görsellikle bize sunuyor. Phoebe Gloeckner’in tiyatro oyunundan beyazperdeye uyarlanan film, aynı zamanda Marielle Heller’ın ilk yönetmenlik denemesi.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Marielle Heller
Oyuncular: Bel Powley, Alexander Skarsgård, Kristen Wiig
Öznur Turan

Öznur Turan

Nisan 1984’te İstanbul’da doğdu. Çoğu kimya mühendisi gibi işini yapmıyor. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisansını bitirdikten sonra kısa bir süre ajansta çalıştı. Kurumsal İletişim Uzmanı olarak hayatına devam ediyor. Hata yapmaya inanır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Osmanlılar ve Avrupalılar Geçmiş Zamanlar ve Olasılıklar Sergisinde Buluşuyor

Sonraki yazı

Aynı Perdede Başka Bir "Abluka"