Fil'm Hafızası
Haberler

Bir İkonun Belgeseli: Alexander McQueen

Bir İkonun Belgeseli: Alexander McQueen

Moda dünyasına damga vuran tasarımcının hayatı ölümünden 8 yıl sonra beyaz perdeye taşınıyor…

Alexander McQueen’in 2010 yılındaki intiharının ardından ardında bıraktığı moda imparatorluğu daha da genişledi. Çağının en büyük sanatçılarından McQueen aynı zamanda 2000’li yıllarda hakkında en konuşulan isimlerden biri oldu. Avangard tarzıyla, defilelerinde kullandığı karanlık ve füturistik öğelerle kendi imzasını yarattı. Bir taksicinin oğlu olarak doğduğu Doğu Londra’dan başlayarak kişiliği ve yaratımlarıyla bütün dünyayı etkliyen McQueen 8 Haziran’da İngiltere’de gösterime girecek olan belgeseli ile yeniden gündeme oturdu.

Yönetmenler Ian Bonhôte ve Peter Ettedgui’nin daha önce ortaya çıkmamış, çoğu McQueen’in kendi çekimleri olan, arşiv görüntüleri, ailesiyle ve arkadaşları ile yapılan röportajlar ve defilelerin perde arkasından topladıkları malzemelerle hazırladıkları belgesel McQueen’in sıradışı kimliğini göstermek ve yaptığı işlerin arka yüzüne bir ışık tutmayı hedefliyor.

Merak edenler için belgeselin trailerı ve afişi aşağıda.

 

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir