Haberler

Cannes’da Jüri Başkanı Belli Oldu!

Cannes Film Festivali’nin bu yılki jüri başkanlığını Avustralyalı yönetmen George Miller yapacak. Miller, Cannes’da başkanlık yapacak ilk Avustralyalı olacak.

george-miller-happy-feet

Festival Komitesi’nden yapılan açıklamada, George Miller’in jüri başkanlığını yapacağı 69. Cannes Film Festivali’nin, 11-22 Mayıs’ta düzenleneceği bildirildi.

Miller, daha çok ilkini 1979’da çektiği ve Mel Gibson’ın dünyaca tanınan bir aktör olmasının önünü açan “Mad Max” serisi ile tanınsa da 2006 yılında Happy Feet (Neşeli Ayaklar) filmi ile En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü’nü kazanmıştır. Ayrıca üç Akademi Ödülü’ne daha aday gösterilmiştir. Bunlar: 1992’de Lorenzo’s Oil (Lorenzo’nun Yağı) filmi ile En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü, 1995’te Babe ile En İyi Film Akademi Ödülü ve En İyi Uyarlama Senaryo Akademi Ödülü’dür.

Bu yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen ve Mad Max serisinin dördüncü filmi olan  Mad Max: Fury Road ise şimdiden birçok ödüle layık görüldü ve halihazırda birçok dalda ödüle aday.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Alan Rickman'ın Son Filminden Yeni Fragman Yayımlandı!

Sonraki yazı

Alone In Berlin'den İlk Görüntüler Geldi