Fil'm Hafızası
Haberler

Carey Mullıgan Promısıng Young Woman’ın Kadrosuna Dahil Oldu

Carey Mulligan, Promising Young Woman’ın kadrosuna dahil oldu ve filmin başrolünde yer alacak.

Image result for carey mulligan as sufragistas

Promising Young Woman‘ın yönetmenliği Emerald Fennel üstleniyor. Emeral Fennel, daha önce Killing Eve‘in senaristliğini ve yapımcılığını üstlenmişti ama; Promising Young Woman, Fennel’in ilk yönetmenlik tecrübesi olacak. Fennel, Promising Young Woman‘ın senayosunu da kaleme alıyor. Filmin yapımcılığını ise Fennell, Margot Robie, Lıcky Chap Entertainment ve FilmNation Entertainment ile birlikte yapacak.

Drive (2011), The Great Gatsby (2013), Suffragette (2015), Doctor Who, gibi yapımlardaki oyunculuğu ile dikkat çeken Carey Mulligan’ınPromising Young Woman‘da ise hikâyenin esas kişisi Cassie’ye hayat vermesi planlanıyor.

Senayosu henüz yazım aşamasında olan Promising Young Woman’ın konusuCassie’nin peşini bırakmayan geçmişine ve Cessie’nin intikam alma isteğine odaklanıyor. Promising Young Woman‘ın çekimlerine ise baharda başlanması planlanıyor.

 

 

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz