Haberler

Distopya Söyleşisi Robinson Crusoe 389’da!

Robinson Crusoe 389 ve İletişim Yayınları işbirliğiyle Distopya Söyleşisi düzenleniyor. Söyleşi, Hakan Bıçakçı, Işık Kocaoğlan ve Özge Sarıoğlu’nun katılımıyla, 18 Nisan Cumartesi günü 17:00’de Robinson Crusoe 389’da gerçekleştirilecek.

Etkinlikte, modern edebiyatın gündeminde yer alan distopik kurgu ekseninde gündelik hayatın distopyayla ilişkisi üzerinden sorular sorulacağı kaydedildi. Bunun yanı sıra kent insanının sıradan yaşamında birçok distopik duruma temas ediyor oluşu konuşulacak. Hakan Bıçakçı- Doğa Tarihi, Işıl Kocaoğlan- Bir Sabah Uyandığımda Yoktum ve Özge Sarıoğlu-Yangın adlı distopik nitelikler barındıran eserleriyle söyleşide yer alacak.

Katılımcıların hem kendi romanlarının hem de dünya ölçeğinde distopya örneklerinin konuşulacağı söyleşi, tüm katılımcılara açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor.

Adres bilgisi: Robinson Crusoe 389 / Kat 4, SALT Beyoğlu

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

''Winning: The Racing Life of Paul Newman'' Belgeselinden İlk Fragman Geldi

Sonraki yazı

34. İstanbul Film Festivali İzlenimleri - Pride: Bu ‘LGSM’ Bir Harika Dostum