Bi'DünyaHaberler

Dünyaca Ünlü Piyanist David Helfgott 23 Kasım’da İstanbul’da!

David Helfgott  tedavi sebebi  Rahmaninov için geri dönüyor. Hayatı sinemaya da uyarlanan ünlü piyanist 23 Kasım’da Zorlu Center PSM’de klasik müzik severlerle buluşuyor.

david helfgott büyük boy

Dünyanın en önemli konçerto piyanistlerinden biri olan ve hayatı Oscar ödüllü “Shine” filmi ile beyaz perdeye aktarılan şizofreni hastası Avustralyalı piyanist, tedavisinin 12 yıldır devam etme sebebi olan Rahmaninov’un 3. Piyano Konçertosunu çalmak üzere Kasım ayında İstanbul’a geliyor. 23 Kasım’da Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek olan konserde, ünlü piyaniste 70 kişilik Rahmaninov Orkestrası da eşlik edecek.

En son 2014 yılında Türkiye’ye  gelen ve İstanbul Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşan Helfgott , Rahmaninov’un 3. Piyano Konçertosunu ilk kez programına alıyor.”The Last Great Romantic, Rahmaninov” albümü 4 milyondan fazla satan ve “Billboard” dergisi tarafından yılın en başarılı klasik müzik albümü seçilen ünlü piyanistin yaşam öyküsünü konu alan “Shine” filmi ,aktör Geoffrey Rush’a “En İyi Erkek Oyuncu Oscar”ını kazandırmıştı.Filmde ;ruh sağlığı yerinde olmayan,müzik aşığı bir babanın sahip olmak isteyip de olamadığı müzisyen kimliğini  oğlunda yaşatma çabası ve bu süreçte yaşanan çatışmalar,üzücü olaylar konu ediliyor.

Gamze Gençer

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

SALT Galata’da Dans Tiyatrosu: Uçuruma Doğru Lezzet Lokantası

Sonraki yazı

“Kalandar Soğuğu” Tokyo Film Festivali'nde Yarışacak!